in

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik metni word formatında görüntülemek ve indirmek için tıklayın.

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik metni pdf formatında görüntülemek ve indirmek için tıklayın.

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin amacı çalışan kişilere verilmesi gereken eğitimlerin usul ve esaslarını düzenlemektir. Bu yönetmelik 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında bulunan tüm işyerlerini ve çalışanlara eğitim vermekle yetkilendirilmiş kişi, kurum ve kuruluşları kapsamaktadır.

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik metni ilk olarak 15.05.2013 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Çalışan kişilere verilmesi gereken temel eğitimler, işin devam ettiği sürece belirlenmiş düzenli aralıklar içerisinde; az tehlikeli işyerlerinde en az 8 saat, tehlikeli işyerleri için en az 12 saat, çok tehlikeli işyerleri için en az 16 saat olmak üzere tüm çalışanlar için düzenlenir.

Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu